Hostal Villa Santa Ana
| WiFi Wi-Fi | Gratis parkering | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Det komfortable Hostal Villa Santa Ana er 25 minutters gang fra Calderon-parken i Cuenca. Overnatningsstedet byder på 9 gæsteværelser, som er indrettet med et skab og en el-kedel for et behageligt ophold i Cuenca.
Dette komfortable overnatningssted ligger ved siden af Museum of the Arts of Fire tæt på Monumento a Vulcano Dios de Fuego. San Blas-parken kan nås på 5 minutter i bil. Du kan komme til Plaza Rotary-markedet om få minutter i bil. Der er Las Herrerias busstoppested inden for 100 meter fra hotellet.
Las Empanadas de Las Herrerias med ecuadoriansk køkken ligger 5 minutters gang fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Puente Roto1,2 km
- Monumento a Don Julio Maria Matovelle1,6 km
- Iglesia de Todos Santos1,5 km
- Monumento a La Madre1,6 km
- Monumento a Roberto Crespo1,9 km
- El Barranco del Rio Tomebamba1,6 km
- Museo Remigio Crespo Toral1,7 km
- Instituto Azuayo de Folklore1,9 km
- Puente de la Bajada de Todos Santos1,3 km
- Lufthavne
- Cuenca Lufthavn4,6 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Kedel
På værelset
- Terrasse
- Te- og kaffefaciliteter
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til det Hostal Villa Santa Ana hotel?
Cuenca lufthavn og det Hostal Villa Santa Ana hotel er adskilt af 5 km afstand. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Hostal Villa Santa Ana hotel?
Der er en parkeringsplads på et Hostal Villa Santa Ana hotel gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Hostal Villa Santa Ana hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Hostal Villa Santa Ana hotel ved 12:00. - ❓
Må vi bringe vores kæledyr til hotellet?
Ja, kæledyr er tilladt på hotellet.